Narzędzia precyzyjne

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz KATALOGI PRODUKTÓW oraz PREZENTACJĘ FIRMY DIAMTRONIC.

auto
PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY

lot
PRZEMYSŁ LOTNICZY

tools
PRZEMYSŁ NARZĘDZIOWY

opty
PRZEMYSŁ OPTYCZNY

Co znajdziesz w naszej ofercie?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment precyzyjnych narzędzi diamentowych i borazonowych wykorzystywanych do obróbki mechanicznej powierzchni różnorodnych materiałów. Służą one do szlifowania, polerowania, cięcia i wiercenia stali, węglika spiekanego, profilowania ściernic oraz frezowania i skrawania materiałów zarówno żelaznych i nieżelaznych jak i niemetalicznych.

Szeroki asortyment narzędzi precyzyjnych tworzą m.in.: rolki diamentowe, ściernice diamentowe i borazonowe oraz powlekane galwanicznie. W swojej ofercie posiadamy również płytki PCD (polikrystaliczny diament) oraz płytki PCBN (polikrystaliczny azotek boru). Wykonujemy narzędzia o różnorodnych kształtach, gradacjach oraz twardościach odpowiadających wymaganiom Twojego projektu.

Korpusy ściernic wykonane są z miedzi, aluminium lub stali. Do korpusu dołączane są nasypy diamentowe albo borazonowe (CBN). Efektywną obróbkę szerokiego zakresu materiałów zapewniają stosowne metody wiązania (spoiw), które mają zapewnić odpowiednie mocowanie ziaren ścierających na powierzchni narzędzia do czasu jego stępienia. Używane są spoiwa: metaliczne, żywiczne, ceramiczne oraz powlekane galwanicznie.

Dzięki połączeniu wysokiej technologii oraz bogatego doświadczenia nasze produkty są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu m.in.  motoryzacyjnego, lotniczego, narzędziowego i optycznego.

Dlaczego nasze narzędzia?

Wszystkie narzędzia produkowane są z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów ściernych. Diament i borazon (CBN) należą do grupy materiałów super twardych, wykazują się zdecydowanie większą twardością i wytrzymałością niż tradycyjne  materiały ścierne typu korund czy węglik krzemu. CBN pod względem twardości ustępuje jedynie diamentowi, składa się z boru i związków azotu. Najtwardszym materiałem występującym w naturze jest diament, składający się z węgla w krystalicznej postaci. Przy produkcji narzędzi ściernych zarówno diament jak i CBN wytwarza się w sposób syntetyczny, co dodatkowo umożliwia nadawanie zróżnicowanych właściwości ściernych.

Ziarno diamentowe i CBN jest bardzo twarde i dzięki swoim właściwościom tnącym jest znacznie odporniejsze na stępienie, zapewniając przez to większą żywotność pracy narzędzia. Ścierniwo diamentowe oraz CBN nie konkurują ze sobą, lecz uzupełniają się wzajemnie, znajdując swoje zastosowanie w zależności od obrabianego materiału. Dzięki temu oferta nasza produktów tworzy spójną całość gwarantując:

  • doskonałe właściwości ścierne,
  • poprawę jakości powierzchni obrobionego materiału,
  • utrzymanie dokładnych wymiarów,
  • brak deformacji kształtów,
  • zwiększoną żywotności narzędzia,
  • skrócony czas obróbki materiału,
  • zmniejszenie kosztów pracy.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Diamtronic łączy nowoczesne rozwiązania technologiczne odpowiadające oczekiwaniom klientów. Wizytówką firmy jest zapewnienie wysokiej jakości narzędzi precyzyjnych, dbając jednocześnie o ich atrakcyjną cenę. Oferowane przez nas produkty zostały zaprojektowane zarówno do masowej produkcji jak również są tworzone na potrzeby indywidualnych projektów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, szczegółowo opisanym w katalogach produktów. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego lub mailowego, odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy propozycje nowych rozwiązań.

W naszej ofercie nie znalazłeś narzędzia idealnego dla Twojego projektu? Poinformuj nas o tym, a stworzymy je specjalnie dla Ciebie.

Po przeprowadzeniu analizy danych dotyczących specyfikacji zamówienia, stworzymy precyzyjne narzędzie o odpowiedniej gradacji, spoiwie oraz wymaganych wymiarach dostosowane do Twoich potrzeb. Gwarantujemy satysfakcję ze współpracy z nami.